December 3-án délután Játékban maradunk! címmel szervezett bűnmegelőzési programot a Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával, melynek célja a lakásotthonokban élő gyermekek szabadidős lehetőségeinek bővítése, a szökések és az iskolakerülés megelőzése volt.

A rendezvény elején Zimborás Béla a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Zala Vármegyei Kirendeltségének igazgatója köszöntötte a résztvevőket, aki elsősorban a közösség erejére, az együttműködési készség és a társasjáték nevelésben betöltött szerepére hívta fel a figyelmet.
A négy éve sikeresen futó Sütni jobb! program szellemiségét folytatva a rendezvény újabb innovatív eleme a társasjátékozás, mely során a gyerekek és nevelőik a bűnmegelőzési szakemberekkel együtt játszottak, ismerkedtek, közösen éltek át örömteli pillanatokat.


A programban kortárssegítők és a közrendvédelmi igazgatóság munkatársai is részt vettek.


A rendőrök és a fiatalok közös élményei elősegítik a bizalom, az empátia és az együttműködés erősítését. A program szervezői bíznak abban, hogy az ilyen alkalmak nemcsak tartalmas időtöltést jelentenek, hanem hosszú távon hozzájárulnak ahhoz is, hogy a gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalok biztonságosabb, kiegyensúlyozottabb életet élhessenek.
