Új programelemmel bővült a gyermekek prevenciós nevelését célzó Sütni jobb! program. A Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési alosztályának munkatársai május 13-án a felelős állattartás alapjaival ismertették meg a Zala Vármegyei Gyermekvédelmi Központ III. sz. Lakásotthon-hálózat Akácfa Lakásotthonában élő fiatalokat.

A Sütni jobb! bűnmegelőzési programot 2022-ben indította útjára a Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság azzal a céllal, hogy a résztvevő gyermekek közvetlen élményeken keresztül olyan ismeretekkel és tapasztalatokkal gazdagodjanak, amelyek erősítik bennük az empátiát, a felelősségtudatot és a gondoskodó szemléletet. A kezdeményezés kiemelt célja továbbá a szökések és csavargások számának csökkentése, valamint az áldozattá és elkövetővé válás megelőzése.

A Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával megvalósuló programsorozat most egy újabb elemmel gazdagodott, ugyanis a kezdeményezéshez csatlakozott a Mancs Mentor Állatbarát Egyesület is.

Az egyesület tagjai a vármegye lakásotthonaiban tartanak érzékenyítő foglalkozásokat a felelős állattartás témájában. Az első programnak a letenyei lakásotthon adott otthont, ahol a gyermekek interaktív, élményalapú előadások keretében ismerkedhettek meg a felelős állattartás alapjaival, a kutya, mint családtag szerepével, a jó gazda ismérveivel, valamint a kutyás sportok és a kereső-mentő kutyák világával.